O mnie

Cześć!

Nazywam się Kamil i odkąd pamiętam zawsze byłem ciekawski. Pewnego dnia zainteresowały mnie rynki finansowe. Zastanawiałem się jak to możliwe, że w ułamku sekundy mogą wyparować miliardy dolarów. Jestem m.in. Maklerem Papierów Wartościowych nr 2921 oraz licencjonowanym Doradcą Inwestycyjnym nr 649. Ale jak to w życiu wyszło, zawodowo pracuję w innej branży.

Dziś mam już sporą widzę i doświadczenie, ale człowiek uczy się całe życie. Musiało minąć trochę czasu aby zrozumieć, że rynki nie są oczywiste jak 2 + 2, a wykonana praca nie jest wprost proporcjonalna do osiąganych wyników. I nie zależnie od tego jak dobrym modelem wyceny dysponujesz – rynek i tak zrobi swoje. Na szczęście stosując pewne żelazne zasady i trzymając się swojej strategii jesteśmy w stanie przeciągnąć szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Co tutaj znajdziesz?

Przede wszystkim blog to moja prywatna inicjatywa. Spisuję tutaj swoje przemyślenia na różne tematy związane z oszczędzaniem i zarządzaniem własnym portfelem. Ulubione tematy? Makroekonomia i trendy ją kształtujące, budowa portfeli inwestycyjnych oraz active investing 🙂

Staram się również w prosty sposób opisywać często z pozoru trudne tematy i obalać popularne mity, których ogrom krąży w sieci. Czasem zainspirowany rozmowami ze znajomymi poruszam z pozoru błahe, ale jakże ważne tematy z zakresu finansów osobistych. Blog będzie się rozwijał w kierunku w którym ja będę się rozwijał 🙂

Współczesny świat dosłownie zasypuje nas informacjami, a portale szerokiego nurtu często nie są do końca obiektywne. Co gorsza większość trafiających do nas informacji nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Postaram się przekazywać nie tylko konkretne, zwięzłe i rzetelne informacje na temat otaczającego nas finansowego świata, ale również przekazać pewien krytyczny sposób myślenia, dzięki któremu sam będziesz w stanie filtrować informacje i wyciągać właściwe wnioski.

Jeśli szukasz konkretnych spółek – niestety źle trafiłeś. Zdaje sobie sprawę z błędów poznawczych i emocjonalnych jakie powodują, iż podejmujemy błędne decyzje. Nie tylko na rynku. Dlatego inwestuję zarówno pasywnie jak i aktywnie. Jestem zwolennikiem systematycznego inwestowania z fundamentalnym podejściem do tematu, obiektywnego „researchu” opartego na faktach, a analizę techniczną wykorzystuję tylko jako narzędzie timingowe.

Swoje strategie opieram na podejściu Top-down gdzie analizując obecne i przyszłe uwarunkowania makro oraz cykle koniunkturalne, w odpowiedni sposób dobieram alokację do portfela. Staram się minimalizować koszty i szukać spółek z solidnym potencjałem wzrostowym.

Nie traktuj proszę treści bloga jako rekomendacji, porad inwestycyjnych czy prognoz. Są to głównie moje przemyślenia które mam nadzieję zwracają uwagę na otaczający nas świat finansów. Dla formalności przeczytaj jeszcze poniższe zastrzeżenie prawne. Dzięki!


Serwis  prowadzony jest w celach edukacyjnych.
Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.