O mnie

 Cześć!

Mam na imię Kamil i od zawsze interesowałem się otaczającym mnie światem. Pewnego dnia zainteresowała mnie giełda. Intrygowało mnie jak to możliwe, że w ułamku sekundy mogą wyparować miliardy dolarów.

Po kilku ładnych latach od tego pierwszego zauroczenia mogę powiedzieć, że pokonałem daleką drogę. Przeczytałem dziesiątki książek, rozwiązałem setki zadań, przejrzałem tysiące wykresów. Później pomyślałem, że temat trzeba potraktować profesjonalnie. Zdobyłem licencje m.in. Maklera Papierów Wartościowych czy Doradcy Inwestycyjnego. Podczas przygotowań byłem pewien, że kiedy zdobędę całą tą wiedzę, uzyskam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące rynków.

Dziś wiem, że się myliłem i że tak naprawdę nigdy nie uzyskam na nie odpowiedzi. Zacząłem więc łączyć teorię z praktyką i przeprowadziłem setki przeróżnych transakcji na wielu instrumentach prowadząc własny portfel. Zrozumiałem, że rynki nie są oczywiste jak 2 + 2, a wykonana praca nie jest wprost proporcjonalna do osiąganych wyników. Na szczęście stosując pewne żelazne zasady i wykorzystując myślenie przyczynowo-skutkowe jesteśmy w stanie przeciągnąć szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Co znajdziesz na blogu?

Przede wszystkim blog jest moją prywatną inicjatywą. Spisuję tutaj głównie swoje osobiste przemyślenia i pokazuję jak interpretuję to co się dzieje w gospodarkach i na rynkach. Mówię też o rzeczach błahych, takich które spotykają nas w codziennym życiu, jak oszczędzanie pieniędzy czy podejmowanie trafnych finansowych decyzji. Jeśli szukasz gotowych rozwiązań albo co gorsza konkretnych instrumentów – niestety źle trafiłeś. Jestem zwolennikiem fundamentalnego podejścia do tematu. Analiza techniczna? Jest tylko dla mnie narzędziem „timingowym”, a nie generatorem pomysłów samym w sobie.

Współczesny świat dosłownie zasypuje nas informacjami, a portale szerokiego nurtu często nie są do końca obiektywne. Co gorsza większość trafiających do nas informacji nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Misją bloga jest nie tylko przekazywanie konkretnych, zwięzłych i rzetelnych informacji na temat otaczającego nas finansowego świata. Staram się również przekazać Tobie „wędkę” w postaci instrukcji i narzędzi, dzięki którym sam będziesz w stanie filtrować informacje i wyciągać właściwe wnioski.

Nie traktuj proszę treści bloga jako rekomendacji, porad inwestycyjnych czy prognoz. Moim celem jest jedynie zwrócenie uwagi na otaczający nas świat finansów i uświadomienie czytelnikom jakie konsekwencje mogą z niego wynikać. Ponadto dla formalności przeczytaj jeszcze poniższe zastrzeżenie prawne. Dzięki!


Serwis  prowadzony jest w celach edukacyjnych.
Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.